Čištění a mytí fasád České Budějovice

Čištění a mytí fasád

Proč nedoporučuji levné čištění fasád wapkou?

V dnešní době čištění fasád provádí kde kdo, otázkou je, jestli je to dobře a člověku se to do budoucna vyplatí finančně ušetřit zlomek ceny, oproti nátěru fasády. K čistění fasády se využívají vysoce výkonné tlakové přístroje. Jistě každý z nás zná přístroje WAP. Tyto přístroje však svojí silou nejenže odstraňují prach, plísně a jiné organické nečistoty, ale zároveň ubírají (obrušují) z tloušťky podkladu (omítky) potřebnou tloušťku, ve které se původně fasáda vyrobila, což má své opodstatnění – fasáda je namáhána na různé vlivy (povětrnost, slunce, vlhko a fyzické opotřebení). Důkazem toho jsou při mytí fasád potoky vody ve stejné barvě jako je fasáda. Na některých místech dokáže wapka „vytlouct“ díry až na lepidlo či perlinku, dokonce v některých případech až na izolant (polystyren, vata).

Při čištění fasády wapkou se naruší souvislá vrstva omítky a do zateplovacího systému se dostává voda (vzdušná vlhkost, rosa, déšt, atp.). Zde v zimních měsících může dojít k zamrznutí a následného popraskání celé fasády. Takto narušený zateplovací systém se dá již velmi tězko zachránit a asi vám zde nemusím dlouhosáhle vysvětlovat, na kolik vyjde zateplovací systém nový.

Za mě doporučuji pouze ošetření „umytí“ fasády vhodnou chemií (buďto postřikovačem, nebo válečkem) a poté následně povrch fasády obnovit nátěrem kvalitní fasádní barvou, která v sobě již dnes má příměsi algicidů a fungicidů a je proto mnohem odolnejší proti růstu organických nečistot (plísní) na fasádě.

Je na každém z Vás jak se rozhodnete, mytí fasády u většiny dnešních firem dosahuje téměř 3/4 ceny nátěru fasády.
Za mne poroto doporučuji fasádu skutečně ošetřit a chránit, než ubírat tloušťku omítky a vědomě si fasádu oslabit, nebo dokonce zničit.

Dopřejte své fasádě to nejlepší a opatřete ji nátěrem!

Nátěry fasád


Zaměření a cenová nabídka zdarma

Na každou zakázku se nejprve přijedu osobně podívat, důkladně zaměřím, vyslechnu požadavky zákazníka a teprve poté zpracuji cenovou nabídku, ve které zohledním veškeré aspekty tak, aby cenová nabídka byla co nejpřesnější.

Garance kvalitních materiálů

Používám výhradně certifikované fasádní barvy firmy JUB, které se řadí mezi špičku na trhu. Tyto barvy se vyznačují vynikající stálobarevností, paropropustností, vysokou vodoodpudivostí a jsou velice odolné proti povětrnostním podmínkám.

Záruka kvalitně odvedené práce

Precizní práce, pečlivost a smysl pro detail spolu s kvalitními materiály je zárukou spokojenosti zákazníka.

Zavolejte ještě dnes
+420 728 561 731

Chcete vidět všechny ukázky práce?

Kde působím

Provádím čištění a mytí fasád po celém Jihočeském kraji, po dohodě (u větších zakázek) jsem ochoten dojíždět i mimo Jihočeský kraj.

© 2019 Malířství Dočekal
Vytvořil: Patrik Čada Webdesign Tvorba webových stránek České Budějovice